Ortaokul

Okul Birimleri

Liseye hazırlanırken daima Yükselişte olun!

Okulumuz 2. kademe olan 5. ve 8. sınıflarımızda sadece belirli bir sınava hazırlayan program değil, öğrencinin hedeflediği okulu kazanması için gereken akademik altyapıya sahip olmasını sağlayan bir program uygulanır. 2. kademede başarı mutlak hedeftir. Okulumuzda bireysel başarıları hedeflemek yerine, kitlesel başarıyı hedeflemekteyiz. 2. kademede eğitim modelimiz 3 programdan oluşmaktadır.

5. Sınıftan başlayarak uygulanmaktadır. Bu etabımızda öğrencimizin akademik olarak güçlü, ne istediğini bilen, öz güveni yüksek, dersi derste öğrenen ve merkezi yazılılarına özenle hazırlanan bir birey olmasını sağlıyoruz. Sınıflarımızda akıllı tahtalar ile vereceğimiz eğitim sayesinde öğrencilerimiz bilgiyi en verimli şekilde alacaklardır.

Sınava hazırlık aşamasında öğrencinin sorulara hakim, test çözüm tekniklerini kazanmış bireyler olması için özen gösterilmektedir. Bu etabımızın en önemli ayağı şüphesiz öğrencimizin ev hayatıdır. Evde verimli ders çalışma, sürekli test çözümleri ve sınavlar sayesinde öğrencinin veriminin artırılması gerekmektedir. Öğrencilerimizi sadece sınav yaparak değerlendirmiyor, alınan sonuçların analizlerini yaparak doğru yönlendirmelerde de bulunuyoruz. Bu yönlendirmelerde Rehberlik Koordinasyon Merkezi ve branş öğretmenleri aktif rol almaktadır. Bu etabın amacı sürekli kendini geliştiren ve konu eksiklerini gideren öğrenciler oluşturulmasıdır.

İki programı da başarıyla tamamlayan öğrencimiz artık 3. program sayesinde donanımlı, konu eksiği olmayan ve test tekniğine hakim, sınav hazırlığında gerekli olan motivasyon ve psikolojik olarak ihtiyaç duyduğu tüm destekleri alacaktır. Öğrencimiz kendisi için hizmet verecek olan eğitim koçu, psikolog ve danışman öğretmen nezaretinde özel çalışmalara tabi tutulacaktır. Tamamlanan süreç ile öğrencimizin kariyer planlamasında etkin rol alınacaktır.